Turk in Gabrovšek o potezah vlade in o volitvah v Ljubljani

Avtor: Alen Salihovič. Vir: radio Ognjišče. V Pogovoru o smo tokrat največ pozornosti namenili prvim potezam nove vlade. Za naš radio sta jih komentirala publicist dr. Boštjan M. Turk ter kolumnist Časnika Matija Gabrovšek. Menjave na vladnem uradu za komuniciranje in verske skupnosti ju niso presenetile. »Mislim, da so zamenjali zelo malo ljudi, ki bi jih morali zamenjati,“ je dejal Turk.

Boštjan M. Turk je glede menjav v vladi dejal: “Zamenjali so zelo malo ljudi, ki bi jih morali zamenjati. Prvič: Aleš Gulič je deklariran motorist v znamenju Satanovih bratov in je nek ne bistroumni nesmisel na mestu predsednika te komisije za odnose z verskimi skupnosti. Drugič: Darijan Košir je tolikokrat kršil münhensko konvencijo, da v nekih normalnih evropskih razmerah ne more biti predstavnik vlade za informiranje.“

Da menjave niso nič posebnega, pa je dejal Mitja Gabrovšek. „Pri direktorju urada za komuniciranje gre gotovo za eno izmed ključnih funkcij, ki bo ob vseh izzivih, ki jih prihajajoči mandat prinaša, izjemnega pomena pri komunikaciji z javnostjo. Na tem mestu vlada potrebuje človeka, ki mu popolnoma zaupa, ki obvlada svoj posel in lahko h komunikaciji prinese neko dodano vrednost. Gospod Košir ni izpolnjeval niti enega teh pogojev. Kar pa zadeva direktorja urada za verske skupnosti, pa mislim, da je vlada želela pokazati, da bo zamenjala izrazito politično nastavljene ljudi. Gospod Gulič je tudi primerna izbira, ker je bil po eni strani imenovan popolnoma po politični liniji, po drugi strani pa po dveh letih nima ničesar pokazati, tako da se ne more igrati žrtve kadrovskega cunamija,“ je dejal Gabrovšek.

…..

Gabrovšek o stricih iz ozadja: Videti je, da so že začeli pripravljati novega odrešenika oz. odrešenico

Gabrovšek je dodal, da ne verjame, da se bodo strici iz ozadja popolnoma umaknili. „Videti je, da so že začeli pripravljati novega odrešenika oz. odrešenico. Bo pa njihov vpliv zagotovo manjši, kot je bil do zdaj. Najboljši dokaz za to je rezultat predčasnih volitev. Druga stran jih je namreč prvič porazila na terenu, na katerem so bili do zdaj najbolj doma. V mislih imam to volilno mešetarjenje, ki jim je v neodločenih časih vedno znova uspelo prinesti oblast. Recimo zgodbe z Jelinčičem leta 1992, pa Ciril Pucko, manjšinca in ljudska stranka leta 1996, Jankovićev trojček 2008. Tokrat pa so dobili volitve in ostali brez oblasti, tako da so spremembe očitne. Nimajo več popolnega nadzora nad socialnimi demokrati, pa tudi v DeSUS je njihov vpliv vedno manjši,“ trdi Gabrovšek.

Več: radio Ognjišče