S. Granda, Družina: Ne tako

Bližnjevzhodna tragedija, ki je v iskanje boljšega in predvsem varnejšega življenja poslala stotisoče nesrečnikov, deli Slovence. Tisoči naših rojakov so jim kot prostovoljci ne glede na ideološko prepričanje izkazali ob prehodu Slovenije izjemno pomoč. Ob vprašanju njihove naselitve v begunske centre je prišlo do nasprotovanja, ki se izraža v javnih protestih. Normalno je, da imajo ljudje različne poglede in stališča do svojega življenjskega okolja, tragedija pa je, ko postane tuja nesreča ideološko vprašanje. V razdvojeni Sloveniji je to toliko huje, ker delitev teče v smeri klasične delitve levo-desno.

Ko gledam posnetke migrantov, mi vedno prihajajo pred oči fotografije slovenskih beguncev ob koncu druge svetovne vojne. Mnogi od njih so prišli na Koro­ško, vendar pa so bili številni vrnjeni in skrivno pobiti. Tudi ženske in otroci, celo dojenčki. Kaj čaka bližnjevzhodne reveže?

Med Slovenci se kot izključni varuhi nesrečnikov hočejo uveljaviti ljudje, ki svojim drugače mislečim rojakom niso nikoli­ pokazali, da si želijo njihove enakopravne vključitve v slovensko družbo. Še več! Slovensko demokratično družbo, ki je zrasla na evropskem razpadu totalitarnega komunizma, vidijo kot nekakšno domobransko tvorbo.

Več lahko preberete na druzina.si.

_______________
Časnik je še vedno brezplačen, ni pa zastonj in ne poceni. Če hočete in zmorete, lahko njegov obstoj podprete z donacijo.