Rekorder končal svojo športno kariero

Po 33 letih uspešnega ukvarjanja z atletiko je 44-letni Novomeščan Igor Primc na atletskem mitingu, ki je bil v torek, 13. julija 2010 v Novem mestu, končal svojo uspešno športno pot. O tem se je odločal skoraj dve leti, sedaj pa se je na domačem stadionu, kjer je pred 11 leti postavil tudi aktualni državni rekord v metu diska, dokončno poslovil od atletike.

V metanju diska je na državni ravni dominiral od začetka 80-tih let, kjer je kar 33-krat dosegel naslov državnega prvaka. V Italijanskem Bariju je leta 1997 postal sredozemski prvak, dve leti kasneje pa je v Novem mestu zalučal disk kar 64,79m daleč in doslej ga ni še nihče prekosil. Istega leta se je na svetovnem prvenstvu v kanadskem Edmontonu uvrstil v finale in na koncu dosegel odlično enajsto mesto na svetu. S tem si je prislužil tudi naziv slovenskega atleta leta.