Dar razsodnosti – izgubljena vrednota

Novodobna teorija spola in prebujenja, kultura izbrisa, politična korektnost, podnebna pravičnost in kar je še podobnih zmedenosti, močno vplivajo na splošno kulturo in politiko. Res gre za kulturo izbrisa, saj je ta izbrisala pamet in ljudem odvzela razsodnost. Zahodni svet je postal komedija neumnosti.

Bít možne pokvarjenosti na Ustavnem sodišču – študije primerov

Mehanizem zadevne nedopustnosti na Ustavnem sodišču je lahko naslednji: gre za obrambo visoke koncentracije zasebnih lojalnih vezi med ustavnimi sodniki, ki so uradne osebe z javnimi pooblastili (obramba ustavnih sodnikov med seboj in s kolegom, ki ga neposredno obremenjujejo javna razkritja), ter tudi s postopkovno vpletenimi osebami (obramba vezi ustavnega sodnika s politično stranko iz postopka).

Arhetip poštenega sojenja je lahko v Slovencih pokvarjen – primer Ustavnega sodišča

Primer Ustavnega sodišča je najvišja in najusodnejša raven gledano z vrha po vertikali vrhovnih vrednot skupnosti slovenskega naroda in države navzdol. Nedopustnost, ki se kaže v smeri neresničnega in pristranskega sojenja v bran zasebne lojalne vezi, na tej ravni učinkuje na vse primere zaradi učinkovanja na vse zadeve zaradi mehanizma izonomije oziroma enakosti pred zakonom.

Izid referenduma bo razglašen za neustavnega!

Zakon o vodah je neustaven oziroma bo izid referenduma razglašen za neustavnega, kajti v Sloveniji od januarja 2018 ni možno razpisati ustavno pravno veljavnega referenduma. Zato novi zakon o vodah ne sme obveljati.

Je Ustavno sodišče res ena sama pomota?

Nihče nima od nikogar pravice zahtevati spoštovanja, če si ga sam s svojim (ne)delom in ravnanjem ne zasluži. Zato je institut odpoklica ustavnih sodnikov nujen! Temu se reče vladavina prava.

Institut konstruktivne nezaupnice tudi za ustavne sodnike

Slovensko washingtonsko močvirje niso samo Murgle, pač pa tudi najvišja sodna institucija v državi, sestavljena po priporočilu bivše Cerarjeve poslanke Jasne Murgel. Podobnost obeh imen to dokazuje. Zato so rezultati takšni, kot so, globoko negativni. Ustavno sodišče ni zgled, ampak nacionalna sramota.

Slovenijo vodijo sodniki in očaki

Morebitni raziskovalec slovenske zgodovine bo čez nekaj stoletij zelo težko razumel, da so na prelomu iz dvajsetega v enaindvajseto stoletje hkrati s sodniki iz ozadja vladali tudi očaki, ki začuda niso izumrli ob svojem času. Tudi če so umrli, so s spomeniki postali nesmrtni, še prej pa so veščino ugrabljanja oblasti predali svojim dedičem.

Kozlovske sodbe na Beethovnovi

Ker Ustavno sodišče ni zavrglo prve pobude za presojo kršenja ustavnih pravic in svoboščin, ki naj bi jih povzročila »skrajno desna« vlada pri spopadanju z pandemijo, se je začela valiti snežna kepa menda sedaj petdesetih … Beri dalje

Naj ne govori samo »glasna manjšina«

Če v internetni družbi ne bomo zastopali svojih vrednot in pogledov o družbi na spletnih portalih, v življenju ne bodo prisotni! Ne smemo dovoliti, da glasna manjšina tiho večino potegne v zgodbo z tragičnim koncem. Naj se sliši tudi naš glas, ne pustimo si ga vzeti od »glasne manjšine«.

Žan Mahnič: Etiketa »mafija« je nadvse opisna in celo upravičena.

Žan Mahnič: Spoštovanje si je treba zaslužiti

A eno pozabljajo tisti, Tako meni Žan Mahnič, ki so Slovenijo spremenili v mafijsko državo. Spoštovanje si morate prislužiti. Z delom, s poštenostjo, z zgledom, s skromnostjo, s spoštovanjem drugačnih. Potem bodo prenehale zahteve po spoštovanju, saj boste spoštovani. Tako pa se vas morda nekateri bojijo, a spoštuje vas nihče. Spoštovanje si je potrebno pridobiti!

Kako sta nekdanja ustavna sodnika utišala medije

Verodostojnost sodnikov na ustavnem sodišču stoji in pade z vprašanjem resnicoljubnosti in poštenosti do najvišje pravne instance v državi, ki jo pooseblja Ustavno sodišče RS. Različnost mnenj in argumentov ustavnih sodnikov je pri tem nujna. Poštenost sodnika pa pogoj za njegovo delovanje. Če institucija sama ne poskrbi za razčiščenje poštenosti ali nepoštenosti, si sama piše stopnjo zaupanja in verodostojnosti.

Apel poslankam in poslancem Državnega zbora k izvršitvi odločb Ustavnega sodišča

V iskreni skrbi za stanje pravne države na Slovenskem vas zato spodaj podpisani pozivamo, da izpolnite svojo ustavno dolžnost: da zavarujete integriteto slovenske ustavne demokracije na splošno in še posebej zagotovite spoštovanje človekovih pravic prizadetih posameznikov, tako da izvršite to in ostale neizvršene odločbe Ustavnega sodišča.
Dr. Matej Avbelj, Dr. Janez Čebulj, Dr. Veronika Fikfak, Dr. Borut Holcman, Dr. Jernej Letnar Černič, Dr. Andraž Teršek, Dr. Jurij Toplak, Dr. Verica Trstenjak

Vlada očitno ne bo sledila Odločbi US in Evropski konvenciji o človekovih pravicah!

Ustavno sodišče RS je že leta 2014 odločilo, da mora zakonodajalec odpraviti protiustavnost, ki obstaja glede različnega financiranja osnovnih predmetov v javnih in zasebnih osnovnih šolah. Vse do danes ta protiustavnost še vedno ni odpravljena. Politika sedaj napoveduje, da ima pripravljene štiri rešitve. Bo katera od teh sledila slovenski ustavi in Evropski konvenciji o človekovih pravicah?