Quo vadis, Ustavno sodišče?

Partizanskih zločinov Ustavno sodišče ne more upravičevati Partizanskih zločinov ne moremo upravičevati za nazaj, čeprav so zmagali. Zločini ostajajo in jih je treba obsoditi. Prav tako ne moremo trditi, da so bili partizani kakršna koli oblast do sporazuma Šubašić-Tito.

Zakaj leva stran trdo zagovarja nedotakljivost sodstva

In zakaj leva plat trdo zagovarja nedotakljivost sodstva ali prigoljufanih pozicij? Predvsem zaradi polnih žepov stricev in prigrabljenih pozicij globoke države. Delavstvo in množice so jim bile vedno le na jeziku, sicer pa kolateralna škoda.

V spomin na nedolžno žrtev komunistov

V nedeljo popoldan, 15. septembra 1946, na praznik Žalostne Matere božje, se je župnik Zavadlav vračal iz Marijinega Celja (Lig nad Kanalom) na Gorenje Polje. Morilci so mu ob poti postavili več zased, po pričevanjih naj bi župnik Zavadlav sprva uspel pobegniti svojim zasledovalcem. Toda napadalci so ga uspeli zaustaviti in umoriti, v naselju Robidni breg so proti večeru slišali dva strela.

Obsodba generala Rupnika na Vrhovnem sodišču razveljavljena

General Rupnik, nekdanji avstroogrski in starojugoslovanski vojaški častnik, med vojno glavni vodja slovenskega domobranstva, je bil po zakonu o kaznivih dejanjih zoper ljudstvo in državo s še nekaterimi soobtoženci po koncu druge svetovne vojne obsojen zaradi izdaje in sodelovanja z okupatorjem po enajstih točkah obtožnice in ustreljen.

Odbor 2014: Volk dlako menja, narave nikoli

Slovensko sodstvo nam ne daje občutka varnosti in pravičnosti zato, ker se ni otreslo svojega zgodovinskega bremena, ki ga vse v naš čas uresničuje po načelu cilj posvečuje sredstvo. To načelo je vodilo t.i. revolucionarno … Beri dalje