Novi privilegiji za ustvarjalce v kulturi

Kulturne potrebe naših oblastnikov se začnejo v Stožicah, končajo pa na Kongresnem trgu. Samo džamijo so si zgradili s katarskim denarjem in s tem je menda slika najlepšega mesta v očeh politikov popolna. Betonska bloka sredi Ljubljane, ki naj bi bila osrednji spomenik žrtvam vojn in revolucij, sta simbol in trdi lupini izvotljene slovenske kulture.

Denacionalizacija kot blagoslov ali prekletstvo

Ker tudi večina katoličanov še vedno ni doumela, da je bil jeseni 1848 uveljavljen Zakon o odpravi tlačanstva in da se bi zaradi tega moral naš pogled na svet v marsičem spremeniti, poslušam tudi od številnih slovenskih katoličanov populistične nebuloze glede neprimernosti oziroma celo škodljivosti odškodninskih zahtevkov Cerkve nasproti državi in njenim satelitom.

Izkopana resnica

Ljudje, ki so slutili, kaj jih čaka v »osvobojeni« Sloveniji ob koncu vojne, ker so se uprli komunistični ideologiji, ki je po vojni zavzela vsak kotiček posameznikovega življenja, so se pred tem slutenim (in že med vojno krepko občutenim) nasiljem želeli umakniti na varno, pa jim tega partizani niso pustili, čeprav je bilo konec vojne. In zdaj so domobranci grdi, ker so se temu uprli?

J. Letnar Černič, Ius-info: Apologija

Zadnji zapleti grške tragedije težko kogarkoli puščajo ravnodušnega, še najmanj ljudi, ki se tam komaj prebijajo iz dneva v dan. V vročici medsebojnega obtoževanja so se zameglili in pozabili pravi vzroki aktualne grške krize. Ti … Beri dalje

L.J.Kučić, Delo: Cena brezplačne vstopnice

Ko sem se kot neizkušen urednik priloge Infoteh pred dobrimi desetimi leti srečal s svojimi prvimi “koloseji”, nespodobnimi povabili, turističnimi tiskovnimi konferencami, zabavami, vrečkami z darili (zaradi njih so nas tehnološke novinarje ljubkovalno klicali “vrečkarji”), … Beri dalje