Janez Janša v mojih plazilskih možganih

Poglavitni akter njegovega povratka niso levi politiki, ne pristranski novinarji, niti ne vsi oni izdelki dolgoletne orwellovske antijanšistične dresure, ki dobijo že ob črkah JJ peno na usta. Poglavitna je bila slovenska sodnija. Duhovnik, ki v svoji spolni blodnji steguje roke po otroku, in sodnik, ki krivično sodi, sta brata v sprevrženosti in izdaji. Oba ubijata Boga-Pravičnost v sebi in bližnjem. Patrie, takšne kot je bila, si naši sodniki enostavno ne bi smeli privoščiti.

Peti tabu: taktika »mašenja« volilne konkurence

V našem dosedanjem pisanju smo izluščili problem vprašljivega stanja delovanja temeljnih načel te države – demokracije, pravne države in delitve oblasti na zakonodajno, izvršilno in sodno. Obravnavo smo oprli na nekatere poznane dogodke, ki vsem … Beri dalje

Tabu udara v državnega politika Janeza Janšo

Javljam se na spletno povabilo Časnika k analitičnim prispevkom. Rdeča nit moje analize so sicer aktualne ekonomske anomalije. Ob obravnavi aktualnih ekonomskih vprašanj pa analiza trka ob poznane dogodke, ki niso zadosti pojasnjeni, čeprav učinkujejo … Beri dalje

Če bi bila Janez Janša

Obstaja realna nevarnost, da tako imenovana politična desnica s sprejetjem nekega stanja, ki ni ne tič ne miš, več izgublja kot dobiva. V kolikor se želi dejansko ločiti od politične levice, ki ji očita kompromisarstvo in dobičkarstvo, se mora oprijeti vrednot, ki pomenijo večjo dodano vrednost za razvoj te družbe.

US podpira parlamentarno komisijo o zlorabi v bančnem sistemu

Po mnenju Ivana Štuheca, predsednik države Borut Pahor kaže osebno prizadetost in zavzetost pri vprašanju sprave. Seveda pa nas ta raven pri predsedniku Slovenije ne more povsem zadovoljiti. Odprto in nerešeno ostaja namreč vprašanje mesta pravne države in njenih vrednot pri presoji preteklosti in sedanjosti.

ZZR: Afera Patria se ni začela na Finskem

Pravnomočna odločitev finskega sodišča, da v zadevi Slovenski oklepniki Patria ni bilo niti dajanja podkupnine, niti dajanja obljube za podkupnino, potrjuje upravičenost in pravno pravilnost odziva Zbora za republiko, ki je takoj ob izbruhu afere … Beri dalje

Milijon ni tisoč

Zagnanost naših upravnih teles, ko preganjajo kazniva dejanja za nekaj evrov, je najbrž še kar primerna, popusti, ko gre za tisoče in usahne, ko so na vrsti milijoni. Ravno nasprotno kot zahtevajo koristi države. Vsekakor bi bilo treba preplačilo iz našega primera vrniti, vendar je presenetljivo, da država ve zanj, ne stori pa ničesar učinkovitega, da si ga povrne!

Lovro Šturm: ‘Kot bi bili gluhi za načelo zakonitosti’

V osemdesetih letih bi si težko predstavljali, da bi kakšen tožilec ali pa sodnik na takšen način šel mimo zakonitosti kazenskega postopka, kot je v šel vrhovni državni tožilec in kot tudi vsa druga sodišča v tem postopku. Kot da so bili gluhi za vse, kar zahteva zapoved načela zakonitosti v kazenskem postopku.

Kaj pa opravičilo?

Vsem, ki sedite v parlamentarni stavbi in ste se hoteli znebiti legitimno izvoljenega poslanca, pozdrav! Dolgo je že, predolgo, kar je najvišji organ pravosodja, Ustavno sodišče, razveljavilo sodbo Patria. Celo najbolj zakrknjeni mediji, ki nasprotujejo obtožencem in ne zmorejo ne dobre, ne objektivne besede na to temo, so nam morali poročati, da so obtoženi nedolžni.