Kakšna je resnična usoda Moskovičeve vile

Nekdanjo Moskovičevo vilo je stranka SD oz. njena predhodnica dobila z menjalno pogodbo za del stavbe današnjega slovenskega parlamenta oz. za poslopje nekdanjega CK ZKS na Tomšičevi v Ljubljani. Že večkrat je v slovenski javnosti … Beri dalje

Avnojski sklepi bili pravna osnova za krajo stoletja

V našem postkomunizmu še nismo v celoti pojasnili, kaj pomeni ločitev Cerkve od države, kar so naši komunisti prevzeli od Lenina in Stalina. Pomena tega Leninovega oz. Stalinovega izuma še danes, kot lahko pogosto preberemo, tudi niso v našem postkomunizmu še nismo docela razjasnili in opustili!

Nacionalizirajmo

Veliko ljudi se boji izgube svojih dobro plačanih, uglednih in brezskrbnih služb v javnem sektorju. Le-ti, najhujši konzervativci v Sloveniji, ne bi nikoli volili kogarkoli, ki bi ogrozil te njihove pridobitve. Nas ostalih, ki smo razdeljeni na premnoge različne izbire, pa je premalo, da bi lahko povzročili spremembo. Javni sektor v Sloveniji, t.j. tisti, ki živi od »realnega sektorja« (že imeni sta zelo povedni!) je prevelik in smo ujetniki vseh teh organizmov in ljudi.

Išče se gospodar

Ko človek analizira ravnanje slovenskih volivcev, pride do ugotovitve, da se ne vedejo kot gospodarji, ampak kot hlapci. Z državo ne delajo kot s posestvom, z dragocenostjo torej, za katero je potrebno skrbeti, ker ti daje kruh in varnost in občasno tudi potico. Nasprotno, kot malopridni hlapci se izogibajo dela in iščejo načine, kako bi se okoristili, kako bi iz nje čim več iztisnili. Taka država ne more obstati.

I. Štuhec, Družina: Udari po ruralcih!

Vladna garnitura se je odločila, da »kulakom«, podjetnikom, malemu človeku in seveda Cerkvi (torej razrednim sovražnikom) nabije davke. Vprašanje davkov je vprašanje odnosa do lastnine. Ta odnos je v Sloveniji porušen od druge svetovne vojne … Beri dalje