Zakaj je pomembno moliti v javnosti?

Zavod Katoliška mladina bo v petek, 13. oktobra, ob 6.30 zjutraj prvič organiziral javno molitev rožnega venca na Kongresnem trgu pred stebrom Svete Trojice. Molili bomo za uspešen začetek študijskega leta, za domovino in vero … Beri dalje

Papež Frančišek bo posvetil Rusijo in Ukrajino Marijinemu brezmadežnemu Srcu

Povabljeni v ponedeljek, 30. 3. 2020, zvečer ob 21, uri v vseslovensko molitveno navezo z obnovitvijo posvetitve, ki jo je Marija v Fatimi leta 1917 tako priporočala in bi po njenem zagotovilu lahko preprečila katastrofo druge svetovne vojne. Zaupajmo, da če tokrat ne bomo zamudili, lahko Marija uresniči svojo obljubo tudi v krizi pandemije novega koronavirusa.

Zakrament zakonca poveže na duhovni ravni

Ljudje cenimo, če kdo pride od besed k dejanjem. Toda danes nam gre še za nekaj bistveno večjega, za zakramentalno povezavo dveh besed: ko beseda, ki jo damo sozakoncu, postane eno z Besedo, ki je bila Bog in je bila od začetka.

Pomnožimo molitev za domovino

Če nam je Bog v tem času na tako izreden način pomagal in nas obvaroval mnogo hujših stvari, se smemo zanesti Nanj tudi naprej. Zato vabim vsakega bralca, da za domovino vsak dan zmoli desetko rožnega venca ali pa rožni venec Božjega usmiljenja oziroma karkoli po svoji izbiri. Za zdravo pamet, modre odločitve, strpnost in sodelovanje.

Nadškof Zore se je odzval pozivu očeta Jamesa Manjackala Evropi

Ljubljanski nadškof Stanislav Zore se je odzval pozivu očeta Jamesa Manjackala. Odločil se je, da bo med molitvijo, ki jo bo vodil v ponedeljek, 2. aprila, ob 21. uri in jo bo prenašal Radio Ognjišče, Slovenijo posvetil presvetemu Srcu Jezusovemu in brezmadežnemu Srcu Marijinemu. Vse Slovence vabi, da se na to dejanje pripravljamo z molitvijo rožnega venca in litanij Srca Jezusovega in Marijinih litanij.

Svetovni molitveni dan bo v molitvi povezal skoraj ves svet

Letošnje ekumensko bogoslužje Svetovnega molitvenega dne so pripravile ženske iz Zimbabveja, Afrika. Zimbabve se nam zdi daleč, a njihove zahvale in prošnje so tako domače in blizu. Prosijo za blagoslov izseljenih, za žrtve nasilja; zahvaljujejo se za državo, življenje, dar vere, rodovitno zemljo in skupnosti, ki skupaj molijo.

Iščemo besede za nego slovenske duše

Življenjsko nas ogrožajo besede, ki so se skvarile – takrat, ko se je zlo hotelo na najrazličnejše načine preimenovati v dobro. Če, denimo, množičnim pobojem ljudi rečemo »napaka«, beseda izgubi svoj pomen. S tem se izgubi preciznost misli – in posledično se izgubi smisel naših dejanj. Vse, kar ni poimenovano s pravimi besedami, ostaja za nas popačeno, mi pa na poti v razkroj.

Narodova usoda je odvisna od moči krščanskega konja

Narodova usoda je odvisna od moči krščanskega konja

Kristjan je edini, ki ve, da je udbomafija sicer močna, toda Bog je vsemogočen. Kristjan ve, da spiralo zla prekine le odprtost srca. Na voljo ima velikansko moč, saj lahko ustvarja prostor, v katerega včasih lahno prišumlja, včasih pa prirjove Sveti Duh.

Jožef Pavlič: Kdo bo nasledil Rebulo?

Pri molitvi med nabiranjem gob namenim očenaš in zdravamarijo za umrlega velemojstra pisne besede Alojza Rebulo. Razmišljam o tem, kar je za prvo stran 45. številke Družine o Rebuli napisal nekdanji odgovorni urednik edinega slovenskega … Beri dalje

Prenos vere v družini v luči postnega časa

»Ponovno se bliža Gospodova velika noč! Božja previdnost nam za pripravo nanjo vsako leto ponuja postni čas, zakramentalno znamenje našega spreobrnjenja, ki naznanja in udejanja možnost vrnitve h Gospodu z vsem srcem in z vsem življenjem.« (papež Frančišek, poslanica za postni čas 2018)

Beri dalje