Ruski računalničar v zaporu v Pragi ter spopad velesil za njegovo izročitev

“Mi ne gojimo sovraštva do ZDA,” je v torek v Pragi pomenljivo izjavil Nikulinov ruski odvetnik Ilja Makejev ter dodal: “Mi le nočemo biti zlorabljeni s strani agentov, katerih cilj je impeachment ameriškega predsednika.” Kar je seveda dokaj hecen argument, kajti FBI bi bila res nora, če bi hotela speljati postopek impeachmenta na osnovi izmišljenega dejstva.

Leva »demohisterija«

Najbolj goreča želja raznih »človekoljubov« in “humanitarcev« tipa George Soros je Poljsko in mnoge druge države čimbolj liberalizirati, degradirati domoljubne vrednote, marginalizirati katoliško tradicijo in jih posiliti z multikulturalizmom. Nacionalno močne države so namreč izredno trd oreh za plenjenje tujih lobijev.

Hillary osmoljenka celo med elektorji

Mediji so z bombastičnimi naslovi do zadnjega vzdrževali napetost, češ, tokrat lahko volilni možje presenetijo in Donaldu Trumpu še preprečijo pot v Belo hišo. V člankih in prispevkih samih so se sicer izražali precej previdneje kot v naslovih.

Hillary kot Zoran, le rezultat je bil drugačen

A tista skupina volivcev, ki jo je slavno vladanje na povojnem humusu vzgojenih elit najbolj odrinilo na rob, je tem istim elitam v Sloveniji v primeru Zorana Jankovića verjela, v ZDA pa svojim, ki so ji ponujale Hillary Clinton, ni. Lahko, da bo zaradi tega bolela glava ves svet, toda aroganca vsaj ni bila nagrajena kot pri nas. In v tem je nekaj, sicer bolj slabe, utehe.

Trump je že presenetil, možen popoln pat

V ZDA bo volilni rezultat v vsakem primeru presenečenje. Namesto še včeraj pričakovanega sorazmerno preprostega sprehoda Hillary Clinton do Bele hiše imamo opraviti z najtesnejšim volilnim rezultatom po legendarnih volitvah leta 2000. Kar lahko rečemo, … Beri dalje

Predsedniške volitve v ZDA – izbrati med slabima

Clintonova kandidira skupaj s senatorjem Timom Kaineom, Donald Trump pa z guvernerjem Indiane Mikeom Penceom. Oba kandidata sta v mnogo čem sporna ne le za nevtralnega zunanjega opazovalca, temveč v še večji meri za člane njunih lastnih taborov. Oba sta povsem nesprejemljiva za člane nasprotnega tabora.

Donald in Hillary ob poletnem oddihu

Donald Trump je za zdaj jasen, ko gre za zaščito ameriških interesov. Verjetno je, da bo razumel zahodno kulturo, utemeljeno na krščanskih koreninah in na osnovi tega razuma tudi dojel nujnost obrambe te kulture. Pri Hillary Clinton je jasno samo to, da je za denar pripravljena svojo politiko prilagoditi interesom plačnikov, brez obzira na njihovo poreklo.

Nadležni favorit in druge nevšečnosti

Primarne volitve v ZDA se z evropske perspektive pogosto zdijo še najbolj podobne razvlečeni pregrešno dragi maškaradi, vendar sodijo k bistvenim komponentam politične kulture čez lužo. Ne sicer od zmeraj, kajti šele v začetku sedemdesetih let prejšnjega stoletja so na njih oddani glasovi dokončno zamenjali odločilno besedo strankarskih mogotcev pri demokratih in republikancih.