Maryland: grožnje s smrtjo 14 letnici zaradi podpore zakonski zvezi med možem in ženo

Zvezna država Maryland naj bi naslednji teden, točneje v četrtek popoldan, postala  osma država v ZDA, ki bo uzakonila homoseksualne poroke. Nasprotniki so sicer v petek že začeli z akcijami s katerimi bi zbrali 55,736  podpisov za referendum o tej temi, ki bo predvidoma novembra letos.

V Marylandu pa še vedno odmeva primer Sarah Crank, 14 letnice, ki se je šolala doma in ki je pred mesecem dni pred državo pričala v korist zakonske zveze ter tega, da otrok potrebuje očeta in mamo. “Resnično slabo se počutim za otroke, ki imajo dva starša istega spola” je dejala. “Tudi če otroci menijo, kako jim je v redu, nimajo pojma o tem, za kako dobro izkušnjo so prikrajšani”. Nadaljevala je: “Ljudje pravijo, da so rojeni kot istospolni, vendar sem srečala zelo dobre ljudi, ki so spremenili to usmerjenost”.

“Danes je moj rojstni dan. Najboljše darilo za moj rojstni dan bo, če boste glasovali NE za poroke istospolnih”.

Takoj po tistem, ko se je njen posnetek znašel na internetu, se je novica pojavila na portalih homoseksualnih aktivistov, čemur so kmalu sledile grožnje, tudi s smrtjo.

YouTube komentarji so bili različni, kot ta: “Ubij tega otroka in njegove [bolne] straše, za 11 rojstni dan bo to najboljše darilo, hvala”.  Komentar na  LGBTNation.com pa je dejal, “Vsak ve njeno ime, tako upamo, da bo čutila kaj pomeni  biti nadlegovan in ustrahovan.”

Naj spomnimo, preko trideset zveznih držav v ZDA ima v ustavi ali ustavnih dopolnilih zapisano, da je poroka možna med možem in ženo, dodatnih deset zakonsko zvezo med možem in ženo ščiti na drugačen način. Sedem zveznih držav ima uzakonjene homoseksualne poroke.

Dopolnila v tridesetih ameriških zveznih državah so bila sicer različnih oblik, zanje je skupaj glasovalo v povprečju 63 % ljudi. Podobno podporo zaščiti zakonske zveze med enim možem in eno ženo je pokazalo tudi merjenje javnega mnenja maja leta 2011 s strani  Public Opinion Strategies.