Ko nečednosti v politiki postanejo nepomembne

Avtor: Sašo Ornik. Vir: Razpotja. Že rezultati predčasnih volitev so nakazali, da večini slovenskega volilnega telesa ni mar, kakšne madeže vse imajo politiki, za katere glasujejo. Ali ne verjamejo v obtožbe, ali jim le te niso pomembne, dve politični stranki, ki sta dobili največ glasov, sta obe imeli voditelja, ki sta in še bosta več v stiku s pravosodnim sistemom, kot bi si to želela.

Po volitvah je raznoraznih obtožb še več in letijo na vse strani. Od ponarejenega spričevala, ovajanja prijateljev tajni službi v bivšem režimu, prijave nasilništva nad ženo, čudnih poslov v prvem in drugem mestu države, obtožb in poročil v medijih je ogromno.

Vprašati se moramo, ali to še sploh ima kakšen vpliv na volilno telo. Ko je enkrat blata preveč, postane bolj vsakdanje, nekaj kar spada k politični igri. Ljudje se navadijo. Na nek način vse skupaj postane podobno obmetavanju na spletnih forumih. Vsak trdi svoje in nasprotnika sploh več ne posluša. Če se potem pojavi nova afera, v kateri je na tapeti njegov človek, samo zamahne z roko, češ da gre le še za en pritlehen napad. Več je tega, bolj utrjen je v svojem mnenju. Če so politiki na to karto pripravljeni igrati in pozabiti na negativno medijsko pozornost, vztrajajo naprej in slovenska politična scena postane še za odtenek bolj črna.

Na koncu se lahko zgodi, da niti pravnomočne obsodbe ne bodo več spremenile javnega mnenja. Tisti, ki bodo za določenega politika verjeli, da je nedolžen, bodo tako verjeli še naprej in bodo preklinjali sodišče, ki da je delovalo pod političnim pritiskom nasprotnikov, tisti, ki bodo trdili da je kriv, bodo prav tako ostali pri svojem mnenju. Na volilni rezultat pa to ne bo imelo velikega vpliva.

Kar je, če pomislim, pravzaprav žalostno.