Za Slovenijo je značilno, da se pri velikih državnih investicijah, kot so bile avtoceste, Šentviški predor, Onkološki inštitut, TEŠ6, itd., začetna cena do konca gradnje podvoji ali potroji. Vemo kako in vemo zakaj to povišanje cene, ne vemo pa, na katerih naslovih izginjajo ta naša sredstva. V primeru drugega tira Divača-Koper pa je oblast to pogubno prakso, ki Slovenijo tako usodno izčrpava, celo uzakonila. S tem pa smo dobili priložnost, da na referendumu tej sistemski korupciji končno rečemo NE.
Bili bi neumni, če tega ne bi storili.
Kako je mogoče, da so uzakonili korupcijo, ko pa so jo v primeru Janše izmišljeno preganjali?!
Ker Janša ni njihov?! Dogajanje, ki teče v ozadju ni vidno.
Ključ je polpretekla zgodovina.
Kratko, jedrnato, učinkovito, mobilizacijsko! Zato, dragi Slovenci, dvignimo te naše riti in množično pojdimo na referendum ter glasujmo PROTI! Pokažimo že enkrat, da nam je mar!
Mnogi argumenti v kar treh člankih. Pa naj bodo. Me veseli, da se prepoznam vsaj v dveh: neekonomičen industrijski tir in megalomanski poseg v naravo. Proti, vsekakor.
RPravico-in esnico-ljubni državljan ne more glasovati za. Ta referendum bo dober test.
Nisem prepičan. Za denar gre. To pa je bolj slab test. O denarju odločat na referendumu… ni prav posebno vzvišeno.
Če nam oblast krade denar, je referendum zakonita rešitev.
Če pa ta ne uspe, pa so še druga sredstva.
Comments are closed.
Prijava
Za komentiranje se prijavite