Druzinskizakonik.net: Novi zakon posega v pravice državljanov in jih prilagaja istospolni skupnosti

Novela zakona o zakonski zvezi in družinskih razmerjih (ZZDR), ki bo predmet referenduma 20.12.2015 s svojo spremenjeno dikcijo posega v pravice vseh državljanov Republike Slovenije, saj redefinira obstoječo zakonsko zvezo vsem državljanom. Nova oblika zakonske zveze je za vse državljane prilagojena potrebam LGTB skupnosti, ki jo v obstoječem zakonu moti navedba spola in poimenovanjev partnerjev po spolu v obstoječi zakonski zvezi. Zato je potreben izbris spola iz zakonika, kar je na kratko bistvo te spremembe.

Ne glede na vso meglo okoli referenduma pa tako podpornikom, kot zagovornikom zamerim dejstvo, da niso jasno podali, kaj se spreminja in s tem vse skupaj zavili v meglo medverskega in nazorskega konflikta ali kot temu pravijo zagovorniki “referendum o enakosti pred zakonom”, kar je zavajanja ali laž.

V tem članku bomo na grobo pregledali vse probleme te novele zakona.

Z mojega stališča gre za referendum o poseganju v pravice vseh državljanov pod krinko potrebe po izenačitvi pravic
Na referendumu se torej ne bomo odločali o enakosti pred zakonom temveč, ali se lahko posega v pravice vseh državljanov pod krinko potrebe po izenačitvi pravic. Novi zakon namreč uvaja novo uniformirano obliko zakonske zveze, kjer ni razlikovanja po spolu, kar je bil temelj dosedanje zakonske zveze, katere temelji imajo tisočletno zgodovino. S tem zakonom se taka zakonska zveza ukinja in kot smo prebrali na enemu od forumov, pošilja tradicionalno zakonsko zvezo “na smetišče zgodovine”. S tem posegom v naše pravice se ne moremo strinjati.

Zakaj je izbris spola problematičen

Na naši strani načeloma priznavamo pravico istospolnih do poroke, vendar smatramo (enako, kot tudi odločba US) da predstavlja novela zakona nesorazmeren poseg v pravice vseh državljanov RS. Sam izbris spola pa, kar je daleč najbolj problematično, odpira vrata ekstremističnim idejam o teoriji spola in postavlja družbene temelje na glavo. Novela zakona namreč v ničemer ne preprečuje uveljavljanja teh idej temveč jo celo – prvič! – tudi omogoča.

Poroke istospolnih ne bi smele v ničemer vplivati na obstoječe navade, vrednote in pravice ostalih državljanov, kar pa za to novelo zakona ne drži, saj redefinira obstoječo zakonsko zvezo vsem.

Več o tem bom spregovori v prihodnjih člankih.

Predlagatelju zamerimo konfliktnost in namerno izločanje zainteresirane javnosti ter zlorabo istospolne skupnosti za očiten namen političnih točk

Dejstvo, da gre za temelje družbene ureditve in področje, kjer obstajajo različni pogledi, vrednote in že en predhosni referendum, bi moralo predlagatelju novele dati jasno vedeti, da mora predlog pridobiti čim širšo javno podporo. V nasprotju s to logiko je prišel predlagatelj (Združena Levica) na plan s predlogom, ki druge strani ni upošteval in jo je celo popolnoma izločil. Smatram, da so se pri ZL tega dobro zavedali in da so pričakovali nov referendum, ki jim bo prinesel politične točke. S tem smatram, da gre pri predlogu zakona za zlorabo istospolne skupnosti, saj jo namerno izpostavlja nepotrebnim družbenim konfliktom.

Kadar predlagatelj zakona pri polni zavesti predlaga zakon, za katerega dobro ve, da bo povzročil razdeljenost javnosti in močne konflikte lahko smatramo, da je šel predlagatelj v ta konflikt namerno. Torej se vprašajmo, ali gre tu bolj za sam konflikt ali tudi res pravice istospolnih. Ker predlog zakona presega osnovno zahtevo istospolne skupnosti po poroki smatramo, da je bil namem družbeni konflikt katerega korist je lahko tudi pridobitev političnih točk za eno od bolj ekstreemnih političnih strank.

Tudi o tem bomo imeli še priliko spregovoriti.

Več lahko preberete na druzinskizakonik.net.

_______________
Časnik je še vedno brezplačen, ni pa zastonj in ne poceni. Če hočete in zmorete, lahko njegov obstoj podprete z donacijo.