Če pade Kidrič, se bo SD lahko klanjala samo še na koncu Džamijske ulice

Foto: Twitter

Spomenik Toniju Mrlaku v Rožni dolini je edini in hudo problematičen spomenik iz osamosvojitvene vojne v prestolnici. Pučnik in Oman se na kmetih obračata vsak v svojem grobu, kajti Ljubljana ju je prezirala in že pozabila.

Samozvani ljubljanski naprednjaki, kulturniške mediokritete, petkokolonarji[i], dobičkarji revolucije do tretjega roda – čas je za akcijo! Ne zgubljajte energije s tem, da vsak petek razglašate nove vzroke za vaše dozdevno klavrno stanje v »suženjstvo zakletih« pod aktualno vlado. Skrajni čas je, da malo pogledate čez slovenski plot, da svojo naprednost dokažete s tem, da se ozrete v jedrne evropske države, čas je, da se ozrete čez Atlantik in skrajni čas je že, da pade s podstavka kakšen spomenik tudi v Ljubljani. Navdihnjeni z urbano levičarsko kulturo, se morate takoj in brezpogojno dejavno vključiti v svetovno norost. Bolje pozno kot nikoli.

Spomenik Napoleonu naj ostane, saj je Napoleon spodbudil zbiranje rokovnjačev

Kje začeti? S kralji, vojskovodji, misijonarji in svetniki ne bo nobenega dela, ker teh spomenikov nikoli ni bilo ali pa so bili dosledno pospravljeni ob rojstvu države SHS, italijanski okupaciji in slednjič po zmagi revolucije. Še najbolj trpežni so spomeniki književnikom in jezikoslovcu: Prešernu, 1905, Trubarju, 1910, Miklošiču, 1926, Gregorčiču, 1937. Nesmiselno pa je naštevati letnice in spomenike, ki so bili odkriti po letu 1945, vključno s spomenikom Petru Božiču.

Peter Božič nima samo spomenika, ampak tudi cesto. To si je zaslužil. Bil je Jankovićev dvorjan, pomemben posredni trošarinski zavezanec[ii] in menda tudi književnik.

Napoleonovega spomenika (Ilirija oživljena) menda ne boste skrunili, ker smo Slovenci edini v Evropi, ki smo (ob Franciji) ohranili spomenik evropskemu zavojevalcu in cesarju. Spomenik stoji na Trgu francoske revolucije. Tudi ime trga je nedotakljivo, saj petkokolonarje navdihuje geslo revolucije iz leta 1789, ki so ga za svojo današnjo rabo le malenkostno dopolnili in se zdaj glasi: svoboda, enakost, bratstvo za naše. Brez Napoleona ne bi bilo rokovnjačev, po katerih se zgledujejo predrzne tisočnije, ki dandanes sicer ne napadajo iz zasede na samotnih poteh, ampak vsak petek rokovnjačijo po Ljubljani.

Tudi spomenik Prešernu naj ostane

Foto: Twitter

Prešernu oziroma njegovemu spomeniku bi morali za zdaj še prizanesti, čeprav ta menda ni lepo ravnal z mladenkami. Prešernovi flirti so bili nič več in nič maj kot spolno nadlegovanje (Me Too). Reve zaplankane se še niso zavedale svojih spolnih, reproduktivnih in vsakršnih pravic; festivala Mesto žensk v devetnajstem stoletju še ni bilo niti ženskih nevladnih organizacij. Tudi verz v Lepi Vidi »črn zamor’c po sivem morju pride« je zelo problematičen in bi ga bilo treba cenzurirati v novi izdaji Poezij (BLM).

Spomenik mora ostati tudi zaradi razgaljene Prešernove muze, ki je posreden in edini javni spomenik velikemu ljubljanskemu škofu, domoljubu in ustanovitelju prve gimnazije s slovenskim učnim jezikom Antonu Bonaventuri Jegliču. O njem še danes prežvekujemo le to, da je preveč odločno skrbel za javno moralo z oblačenjem nespodobne muze in odkupom ter uničenjem Cankarjeve Erotike.

Spomenik naj torej ostane zaradi Prešernove genialnosti in njegovega liberalnega pogleda na spolnost ter družino, še bolj pa zaradi Jegličeve »sramote«.

Če pade Kidrič, se bo SD lahko klanjala samo še na koncu Džamijske ulice

Islamisti ne potrebujemo več teroristov in samomorilcev. Dovolj bo 50 milijonov muslimanov in Evropa bo v nekaj desetletjih postala muslimanski kalifat.

Zdi se, da je z vsakim letom manjša verjetnost, da bi v nebo vpijoče spomenike, ki strašijo v središču mesta, pospravili v kak muzejski park. Zato vprašam petkokolonarje, ali si upajo prekucniti razkoračenega in popadljivo kričečega Kidriča. Odgovor je vnaprej znan: Ne. Pa ne zaradi policijskega terorja, ki so mu rokovnjači izpostavljeni vsak petek, ampak zaradi roke, ki jih izdatno denarno podpira, zaradi roke, v kateri so zgolj marionete, zaradi SD, Levice, SMŠ in globoke države. Saj ni res, pa je! Ob obletnici ajdovske (straho)vlade se je vrh SD klanjal Kidriču, in to po treh desetletjih od »sestopa partije z oblasti«.

Če pade Kidrič, se bo SD lahko klanjala samo še na koncu Džamijske ulice.

Še na misel pa jim ni prišlo, zakonitim dedičem KPS, da bi se 23. avgusta, ki je posvečen žrtvam totalitarnih režimov, poklonili pred spomenikom ob robu Kongresnega trga. Tudi tega spomenika se naprednjakom še ni treba lotiti. Naj počakajo z rušenjem do dne, ko bo dokončan in betonska bloka ne bosta več molče trobentala Memento mori.

Ker RTV s Pastirčkom spodbuja k pedofiliji, naj bi spomenik padel še to jesen

Ker zagotovo ne boste prekucnili Kidriča, bi kazalo razmisliti, da bi se lotili nekega drugega kipa, ki ga je prav tako ustvaril akademik in dvakratni Prešernov nagrajenec Zdenko Kalin, in sicer dečka s piščalko pred javno hišo RTV. Da ne bo nesporazuma, naj takoj odločno zapišem, da to ne bi imelo nobene zveze z »janšizmom« in brutalnimi napadi na javno, neodvisno, strokovno in našo levo RTV. Problem s tem kipom je povsem drugje. Pedofilija!

Zahodna družba je kar naenkrat postala (pre)občutljiva za spolne zlorabe otrok, zato mora kipec pasti s podstavka, ker RTV s Pastirčkom spodbuja k pedofiliji.

Kje ste dušebrižniki in dušebrižnice, da tolerirate razkazovanje, slikovno snemanje in reproduciranje slik golega dečka? Kje sta policija in tožilstvo? Kje so nevladne organizacije, kje je Dovolj.je?

Pohodi petkokolonarjev z baklami so hkrati grožnja in upanje, da bi se v Sloveniji ustavil čas, da bi bila Slovenija zgodovinski anahronizem, da bi se Ljubljana še naprej šibila pod težo neštetih spomenikov NOB in revolucije, da bi imeli mimo teh le spomenik kmečkim uporom na grajskem hribu, spomenik Napoleonu, spomenik rdečearmejcem na Žalah in spomenik Toniju Mrlaku v Rožni dolini. Slednji je edini in hudo problematičen spomenik iz osamosvojitvene vojne v prestolnici.

Pučnik in Oman se na kmetih obračata vsak v svojem grobu, kajti Ljubljana ju je prezirala in že pozabila.

Opombi:

[i] Besedna igra petkokolona asociira na peto kolono. Peta kolona je izraz, ki označuje podtalno organizacijo znotraj mesta ali vojske in izvira iz španske državljanske vojne.

[ii] Neposredni trošarinski zavezanci so proizvajalci oziroma trgovci alkoholnih pijač, tobačnih izdelkov, energije. Kdo in koliko posredno plačuje trošarino, se ve.