SD se uči na napakah NSi

Zadnji dogodki okoli neustavnosti sodniških plač so ponudili priložnost za primerjavo dveh političnih strank: SD in NSi.

Vse ladje (spet) plujejo v isto smer

Dokler Robert Golob uradno velja za “maziljenca” bloka, mu ni treba migniti niti s prstom, pa je vsaj 15, če ne dvajset odstotkov glasov njegovih. Kakor hitro bi se o “maziljenosti” pojavil dvom, bi njegova podpora, če bi bil res odvisen od sebe, zgrmela.

Lepota pata

Družbeni pat bo po volitvah po vsej verjetnosti ostal. Za njegovo preseganje je edini recept širši politični in družbeni dogovor. Vanj morajo biti vključeni relevantni igralci obeh blokov. To pomeni, da ni dovolj, da ob vodilnih z enega pola sodelujejo samo stranske figure z drugega.

Nemcu anšlus ni uspel

Nemcu anšlus ni uspel

Po kapitulaciji (1943) so Primorsko okupirali Nemci, ki pa je niso priključili rajhu. Če Nemci med dveletno okupacijo niso mogli anektirati Primorske, pa bi bilo smešno, če bi to danes uspelo enemu Nemcu …

Kam bo šlo tristo tisoč glasov?

Že pred Cerarjevim odstopom se je nakazovalo, da bo večina za slovenske razmere impresivne bere 300.000 glasov za njegovo druščino zamenjala lastnika. Jasno je tudi, da bodo prav ti glasovi predstavljali največjo posamično nagrado prihajajočih … Beri dalje

Bienale »kulture«

Stranka Socialni demokrati je namreč še danes vpisana pri registrskem organu (Ajpes) od dne 30. 9. 1976 dalje. Po enem od svojih programskih mnenj je dobila v »revolucionarnem boju za oblast in njeno utrditev značaj maksimalne koncentracije oblasti v rokah partije«. Po statutu iz decembra 1989, torej tik pred domnevnim koncem, bodo dotedanja načela »trajno osvetljevala pota boja [k ustvarjanju] komunistične družbe.«

Bogu hvala, da je december

Med nami pa v svojem slogu, tiho in neopazno, praznuje Miro, ki zaključuje svoje drugo leto na oblasti. Korupcija je spet tako očitna, da jo niti njihovi mediji ne morejo več zatajiti, kakor se je zgodilo za časa Ropove vlade. Strah pred Janšo drži koalicijo skupaj. Če bi se kdajkoli zgodilo, da bi v Slovenija dobila preblisk normalnosti, potem bodo volivci kaznovali SMC, DeSUS, SD in ostale satelite, ki nam vladajo.

Koga naj volim?

Med najpomembnejše zablode našega prostora štejem utvaro o svobodi medijev. Sovraštvo in laži, ki jih bruhajo večinski mediji proti vsemu, kar ni »establišment« post-revolucionarnih kapitalistov: proti Cerkvi, proti življenju, proti zdravi pameti, proti domobrancem, proti slovenski pomladi in posledično vzdrževanjem državno socialističnega miselnega vzorca, partizanske mitologije in enoumja (npr. zaletavanje totalitarcev v katolištvo šolstvo), povzroča v meni odpor