V Sloveniji so dobre teme samo ideološke, realno življenje, kot je tudi ropanje upokojencev, nima vrednosti

Slovenija – kraljestvo nestrpnosti pod Triglavom

Razmere v Sloveniji zbujajo veliko skrbi, kako bo v prihodnosti. Ne zaradi energetske krize, ampak ker tudi pod Svobodo prevladuje nestrpnost. Celo poglablja se. Postaja edina ideologija vladanja. Razveljavili so zakone prejšnje vlade, ker so janšistični, ne pa dobri ali slabi.

Prijeli 68 migrantov in dva tihotapca, pod Gorjanci ustaljena pot ...

Množični ”turizem” in nasilje del vsakdana v mestu ob Rinži

Kočevski gozdovi pa morajo biti nekaj zelo posebnega. ”Turisti” so namreč pripravljeni plačati ogromno ceno, da se, četudi prenatrpani in brez vsakega ugodja v kombiju, še vedno odločajo za to doživetje neokrnjene narave. Nekateri se odločajo celo za samostojen pohod – verjetno v upanju, da bi lahko videli medveda in volka v njunem naravnem okolju.

Dan spomina na genocid nad Romi: Sprenevedanje po slovensko

Poboje, ki so jih zakrivili pripadniki partizanskega gibanja, moramo prišteti med vojne zločine nad Romi. Resda ni šlo za genocid, saj slovenske partizanske oblasti niso nikoli ukazale njihovega načrtnega ubijanja. Ampak, ali to spremeni dejstvo, da so več kot polovico vsega romskega prebivalstva v t.i. Ljubljanski pokrajini med drugo svetovno vojno pobili pripadniki partizanskega gibanja?

V Evropi Rome pobijali Nemci, v Sloveniji pa partizani

Ob 2. avgustu, mednarodnem dnevu spomina na porrajmos, romski holokavst, se spominjamo dogodkov v noči na 3. avgust 1944. Te noči so nacisti v uničevalnem taborišču Auschwitz, v tako imenovani ciganski noči (Zigeunernacht), zverinsko umorili več kot 3000 Romov in Sintov.

M. Miklavčič, blog: Prdci pod klobukom

Kljub vsemu, kar nam v državi visi za vratom, sem bila prejšnji teden najbolj navdušena in vzhičena, ko je po petih tednih pilot in fotograf Matevž Lenarčič, ponovno pristal na domačih tleh. Kako navdušujoče! Severni … Beri dalje

Kdaj bodo Romi izvoljeni v državni zbor?

Vključevanje Romov v družbo je dolgotrajen proces Kar ni izrecno prepovedano, je dovoljeno. Po dosedanji volilni zakonodaji je malo verjetno, da bi bil kakšen Rom direktno izvoljen v državni zbor ali pa vsaj v državni … Beri dalje