Podpora prvemu predsedniku slovenske vlade

Spoštovani predsednik prve slovenske osamosvojitvene vlade, gospod Lojze Peterle. Ob tolikšnih sprenevedanjih in sramotilnih javnih napadih na osamosvojitev naše domovine Slovenije, ki smo jim priča v zadnjih dneh in mesecih, in ob dejstvu, da sem … Beri dalje

Glasovanje na prebiscitu 23. 12. 1990. Foto: primorske.si

Ali bomo zares ukinili sami sebe?

V javnosti slišimo in v medijih beremo , da namerava ministrica za kulturo, gospa Asta Vrečko ukiniti Muzej slovenske osamosvojitve. Komaj je zaživel in že zbral ter registriral nekaj avtentičnih dejstev, osnovnih podatkov o nastajanju, to je rojstvu naše države, pa je že na pohodu nekdo, celo javna politična  oseba, ki bi to preprečila.

Kako sta plebiscit razumela Kučan in Tomažič

Kljub zelo jasni odločitvi slovenskega naroda na plebiscitu decembra 1990 pa so mnogi politiki imeli še kar čudne ideje o izvedbi te zgodovinske odločitve. Kot vedno prej in pozneje je bil idejni vodja takšnih »internacionalističnih« idej – Milan Kučan. Že ob svojem govoru, ob slavnostnem zasedanju Skupščine RS, je poudaril: »Cilj ni meja na Kolpi in Sotli, ampak preseganje meja!«

Gospod Lojze Peterle, čebele delavke vedo, kdaj pride njihov čas

Zgleda, da bomo vajo iz osamosvojitve ponavljali

Včeraj zvečer se mi je zgodilo nekaj posebnega. Ko sem se peljal s ‘štirinajstko’ proti Bežigradu, se mi je približala mlajša dama in me vprašala, če je bilo pri osamosvajanju lepo. “Zelo lepo.”, sem ji odgovoril. “Meni pa je tako žal, da sem se rodila šele leta 1994. Tako rada bi bila zraven.” “Mogoče pa niste vsega zamudili, zgleda, da bomo vajo ponavljali.”

Usodni volilni sistem

Odlomek iz knjige Antona Tomažiča: V objemu slovenske pomladi Potem ko je Demos uspešno zaključil oba svoja glavna cilja – demokracija in samostojna Slovenija – je ostalo še veliko nedokončanega za uspešen zaključek tranzicije. Potrebno … Beri dalje

Rosvita Pesek: “France Bučar je bil večni disident.”

“Bučar je kar precej hodil po robu ter preizkušal potrpežljivost „glavešin“, do kam še sme. Velikokrat je bila grmada že naložena, samo prižgati bi jo bilo še treba. Dokončna nemilost se mu je zgodila z izgonom s pravne fakultete. Ta ga je osebno tudi najbolj prizadela. Sicer pa je bil večni disident. V Partiji, v Zvezi borcev, Novo revijo je zapustil, SDZ je zapustil, tudi Demokrate …”