Kaj je v Bruslju natrosil medijski strokovnjak (?) Marko Milosavljević

Kot svetnik RTVS sprašujem profesorja ljubljanske univerze, kako spravlja te svoje izjave v sklad z etičnim kodeksom univerzitetnega profesorja? Kako odgovorne se mu zdijo zavajajoče izjave, ki dajejo lažno sliko slovenske medijske krajine udeležencem omenjene razprave ter slovenski in evropski javnosti, ki spremlja ta dogajanja? Pozivam tudi ustrezne organe v Sloveniji, pristojne za verodostojnost, da se na to ustrezno odzovejo.

Andrej M. Poznič: Nevidno zlo

Ne pustimo si vzeti svobode, ki smo si jo z zanikanjem levičarskega totalitarizma pridobili! To je naš boj. Ni važno zmagati, važno se je boriti, ker nas obramba dobrega dela bolj človeške, bolj dostojanstvene in boljše ljudi.

Za ideologijo gre

NSi trdi, da ima najboljši ekonomski program, pa v predvolilnih anketah ne pridobiva. Zakaj? Ker nikogar ne briga, kakšen je gospodarski program, če nam pa gre ta hip dobro.

Beri dalje

Primerjava med tujo in našo televizijo: ni primerjave

Javnopravna televizija v urejeni državi, kjer naročnina res stane tretjino več kot pri nas, s tem da je zaradi plač njihov prispevek polovico nižji od našega, ne deluje samo tehnološko brezhibno, ampak z bogato ponudbo na temelju« izobraževanje, informiranje, zabava« opravičuje svoje poslanstvo ideološko nevtralno, raznoliko. Nimamo šans prihodnjih trideset let, pa še FDV bi bilo potrebno vmes ukiniti …

Hujše od poraza

Privatniški individualizem in modna nezainteresiranost za javne zadeve pri večini je ključni razlog, da smo, kjer smo. Mišljenje, da so zame edino pomembni moja družina, prijatelji, služba, hobi in dopust, pa če se cela država ali svet podreta, slej ko prej pripelje do tega, da zaškripa prav pri stvareh, ki mi največ pomenijo. Do tega sedaj neizbežno prihaja.

Ne gre za cenzuro. Gre za miselno lenobo.

Novinarji so redkokdaj deležni cenzure, tudi samocenzure je verjetno zelo malo. Novinarjev, ki bi jih oblast želela cenzurirati, skoraj ni več, novinarjev, ki bi se zatekali k samocenzuri, pa tudi več ali manj ni. Večino “cenzorskega” dela je med izobraževalnim procesom že opravila Fakulteta za družbene vede. Ostalo pa naredi še čredni nagon med novinarji.

Preobrat na vidiku

Avstrijski »katoliški kapital« je hotel imeti v Sloveniji levičarski, protikatoliški in protidružinski medij. In ga je naredil. Styria je v Žurnal vložila na desetine milijonov EUR. Po enajstih letih so bankrotirali z več kot 40 … Beri dalje

Ž. Turk, blog: Orwellovsko po koncesijah

Nacionalni preiskovalni urad vodi predkazenski postopek »zaradi suma nepravilnosti pri dodeljevanju koncesij v visokem šolstvu«. Včeraj sem od NPU prejel obrazec, s katerim naj bi jim dovolil vpogled v arhiv moje elektronske pošte, ki jim … Beri dalje