Predsednik brežiških borcev morda zadnja neposredna priča povojnih pomorov

Članek, ki ga je napisal ugleden in največkrat nagrajen novinar TV Slovenija dr. Jože Možina, je bil sprva namenjen objavi na MMC RTV. Žal je urednica spletnega portala javne televizije Kaja Jakopič onemogočila objavo na ustreznem mestu ter se zavila v molk. Gre za škandalozno neprofesionalno ravnanje RTV Slovenija, ki ne zmore biti medij vseh državljanov, ki plačujemo RTV naročnino.

Poslanci na čelu s člani SD in ministrom Jernejem Pikalom so poteptali pravno državo Republike Slovenije.

Katoličani so bistveno prispevali k slovenski osamosvojitvi

Cerkev v Sloveniji bila hrbtenica opozicije ter je prek Teoloških tečajev, Komisije Pravičnost in mir ter z delovanjem nadškofa Alojzija Šuštarja jedro demokratičnega prozahodnega razmišljanja. Tako so katoličani bistveno prispevali k slovenski osamosvojitvi in osvoboditvi, tudi s slovenskim plebiscitom 23. decembra 1990, ki so se ga množično udeležili.

Barbara Zobec: »Obdolženci obsodbe ne zamerijo, če postopek vodiš pošteno«

POGOVOR Z VRHOVNO SODNICO BARBARO ZOBEC: Vabilo k ogledu oddaje Intervju v nedeljo, 16. avgusta 2020, ob 21.00 na TV SLO 1
Ko je Barbara Zobec kandidirala za ustavno sodnico, so ji predstavniki levih strank očitali njeno delo v zadevi Kangler, pri primeru Patria pa strokoven članek, v kateri je obdelala način, kako ta primer odstopa od sodne prakse.

Ljudje so lačni resnice in tudi čas je zanjo napočil

Slovenski razkol je namenjen ljudem naveličanim potvarjanja zgodovine, zanikanja zločinov, prikrivanja trupel, nedostojnega odnosa do prikritih grobišč … Vsega tega je preveč, ker ljudje instinktivno čutijo, da to hromi ne samo posamezne družine ampak nacijo v celoti.

Slovenski razkol je resnična podoba NOB

Ko dr. Možina, avtor monografije Slovenski razkol, govori, kako so slovenski komunisti že pred drugo svetovno vojno, predvsem pa med njo zvesto ravnali po navodilih iz Moskve, izkoriščali vojno predvsem za obračunavanje z vernimi, Bogu, narodu in pravim slovenskim izročilom zvestimi uglednimi in poštenimi Slovenci, nam postane jasno, kaj vse hudega lahko naredi revolucija, najprej pa propaganda, v kateri so bili po Možinovih besedah komunisti neprekosljivi. Kako se lahko nekaj pozitivnega, kar je vsekakor v jedru bil narodnoosvobodilni boj, izrodi in sprevrže v boj brata zoper brata.

Kučan je leta 1991 vedel, da stoji na napačnem kraju

Dejstvo, je bila prva spravna slovesnost leta 1990 na kateri je govoril tudi predsednik Milan Kučan, pa tudi vse kasnejše, organizirana ob breznu Pod Krenom, vidi Matija Ogrin kot namerno zavajanje nosilcev bivšega režima. Sklepa, da je tudi predsednik Kučan vedel, da se prva in kasnejše spravne slovesnosti do letošnje niso odvijale na kraju, kjer ležijo pomorjeni Slovenci. 

Intervju: Dr. Ernest Petrič: Na protestih vidimo politično motivirane udeležence

Dr. Ernest Petrič izražai ogorčenje zaradi sprevrženih dvojnih meril, ki se vedno znova izpostavljajo v medijih. Kot zadnji tak primer izpostavlja široko poročanje in izpostavljanje javnih pisem levih intelektualcev, medtem ko so javne izjave uglednih profesorjev in akademikov, zbranih v Katedrali svobode, ki mislijo drugače, v medijih, tudi na RTV, povsem ignorirane.

Koronavirus širi se kot jedrska eksplozija

Žiga Turk “Nekateri komaj čakajo, da bi prišlo do kaosa”

Žiga Turk: »Pomembno je, da državljani vstopamo v to krizo malo bolj složno, ne pa da imamo občutek, da nekateri komaj čakajo, da bi prišlo do kaosa v katerem bi lahko dosegli spremembo režima tako, kot so že enkrat v letu 1941 poskušali. Povezanost in sloga – to je v teh razmerah pomembno«.

Pri spopadu s korona virusom prihajamo v težko obdobje

Zvonka Zupanič Slavec, predstojnica katedre za zgodovino medicine na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani, verjame v trdoživost našega naroda, ki je iznajdljiv in solidaren, ko je to najpomembnejše. Poleg zdravstvenih delavcev posebej omenja pomen vseh, ki v teh časih delajo, od delavcev v proizvodnji in trgovcev do duhovnikov in psihoterapevtov, ki so na voljo za duhovno oporo oz. pomoč v stiski.

O grožnjah novinarjem, dvojnih merilih in izvoru ekstremizma

Slovenski razkol je knjiga stoletja, prava enciklopedija resnice

Kdor se bo potrudil in bo Slovenski razkol pozorno prebral, bo za vse večne čase vedel, kaj se je dogajalo med drugo svetovno vojno v Sloveniji, predvsem v ključnih letih 1941 in 1942. Tudi pred samo okupacijo. Vedel bo in znal tudi komu povedati, kakšni so bili cilji komunistov, kdaj in kako so delovali, poznal bo kronologijo druge svetovne vojne pri nas, povsem jasno mu bo, koga so napadali partizani pod vodstvom partije

Renato Podbresič in Jože Možina

Renato Podbersič: Z Možino o znanstveni monografiji Slovenski razkol

Vsebina knjige Slovenski prelom je naložba v prihodnost posameznikov, družin in nacije v celoti. Da je knjiga prelomna, kaže tudi sodelovanje vseh treh sestrskih Mohorjevih založb, Celjske, Celovške in Goriške, ki so prepoznale pomen tega dela za slovenstvo in pristopile k sozaložništvu. Skupen nastop je gotovo dobra popotnica knjigi, ob tem, da je izdajatelj in založnik tudi avtor sam, ki je prevzel večji del obvez in tveganj ob natisu knjige.

Peter Černic: Krovne organizacije levega dela manjšine niso podprle osamosvojitve

Slovenska država ni imela in nima najbolj racionalnega mehanizma finančne pomoči zamejskim ustanovam. Profesor Černic je kljub vsemu optimist, vira za obstoj in napredek vidi v osebni zavzetosti za narodno stvar in čistih odnosih, ki ljudi in skupnost povezujejo. Manj so zanj pomembne strukture, ki so pogosto odmaknjene od realnih potreb in potrebne korenite reforme.